Endodoncja

Endodoncja zajmuje się leczeniem schorzeń miazgi, czyli tzw. leczeniem kanałowym. Zakażenie miazgi najczęściej jest skutkiem nieleczonej próchnicy (nie zawsze w głębokich ubytkach), może być także wynikiem uszkodzenia zęba np.na skutek jego złamania.

 

Leczenie polega na dokładnym usunięciu miazgi, oczyszczeniu i poszerzeniu systemu kanałowego zęba przy pomocy specjalistycznych narzędzi pod kontrolą endometru, który informuje nas o długości opracowania kanału oraz na szczelnym wypełnieniu kanałów i prawidłowej odbudowie leczonego zęba.
Zęby martwe ze względu na brak unerwienia i unaczynienia są bardziej kruche, podatne na uszkodzenia, dlatego często warunkiem powodzenia leczenia jest wykonanie odpowiedniej odbudowy protetycznej – nakładu lub wkładu koronowo-korzeniowego i korony. Samo wypełnienie kompozytowe bywa niewystarczające i może wiązać się z ryzykiem uszkodzenia zęba.

 

Zabiegi z zakresu endodoncji wykonywane są w znieczuleniu miejscowym.
W naszym gabinecie wykorzystujemy najwyższej klasy sprzęt do maszynowego automatycznego opracowania kanałów korzeniowych, co znacznie skraca czas wizyty. Zastosowanie urządzenia Endy 6200 pozwala na bardzo dokładne i skuteczne opracowanie kanałów korzeniowych w porównaniu z tradycyjną ręczną metodą ich opracowywania.
W trakcie leczenia endodontycznego stosujemy dodatkowe badanie diagnostyczne RTG, gdyż posiadamy własną pracownię rentgenowską.

Gabinety Dentystyczne
Barbara Majcher-Sokołowska, Jakub Sokołowski
ul. Gabrieli Zapolskiej 23
tel.: 41 26 32 525
27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

lek. dent. Barbara Majcher-Sokołowska

tel.: 501 670 290

lek. dent. Jakub Sokołowski

tel.: 506 185 023

Scroll Up